Людям з порушення зору Звичайна версія

Прийом документів від попередньо кваліфікованих осіб, зацікавлених взяти участь у виведенні з ринку АТ «ВТБ банк» – завершено, на черзі – розгляд конкурсних пропозицій

11.12.2018

ПРЕС-РЕЛІЗ

Одразу кілька попередньо кваліфікованих осіб, включених до відповідного переліку Національного банку України, виявили свою зацікавленість у виведенні з ринку неплатоспроможного АТ «ВТБ банк» в один зі способів, передбачений  пунктами 2-5 частини другої статті 39 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». За результатами такого конкурсу приймаючому або перехідному банку можуть бути передані активи та зобов’язання неплатоспроможного банку або ж неплатоспроможний банк може бути проданий інвестору в цілому. На сьогодні прийом документів від попередньо зацікавлених осіб завершено, починається етап розгляду конкурсних пропозицій. Про результати конкурсу та обраний Фондом гарантування план врегулювання неплатоспроможності банку буде повідомлено додатково. 

Звертаємо увагу, що саме через наявність інтересу з боку попередньо кваліфікованих осіб, зацікавлених  прийняти активи та зобов’язання АТ «ВТБ банк», позитивну динаміку судових процесів щодо заборон на відчуження активів банку та налагоджену і зручну для вкладників процедуру здійснення виплат гарантованого відшкодування через банки-агенти (які треба розпочати не пізніше 20-го робочого дня після запровадження тимчасової адміністрації) Фонд відмовився від проведення конкурсу серед банків, переможцю якого могли бути передані лише гарантовані вклади. Адже проведення такого конкурсу передбачається у випадку, якщо не вдалось знайти приймаючий банк або інвестора, і найменш витратним способом виведення банку з ринку визначено ліквідацію з виплатою Фондом гарантованого відшкодування вкладникам.

 

Нагадаємо, процедуру виведення АТ «ВТБ БАНК» з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації було розпочато з 28 листопада 2018 року. Того ж дня на офіційному сайті Фонду було оприлюднено інформацію про початок двох конкурсів: перший – на визначення приймаючого банку, зацікавленого взяти участь у виведенні з ринку неплатоспроможного банку АТ «ВТБ банк» у спосіб, передбачений п.1 ч.2 статті 39 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який у подальшому було скасовано; другий – відкритий конкурс щодо виведення з ринку неплатоспроможного банку АТ «ВТБ банк» у способи, передбачені п. 2-5 ч.2 статті 39 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».